Poistenie ALPENVEREIN

Aj keď horskí sprievodca zodpovedá za úspešné uskutočnenie túry, môže prísť k úrazu či inej komplikácii. Preto je veľmi dobré ak máte horské poistenie.

Bezkonkurenčne najlepšie a celosvetovo najznámejšie je horské poistenie spojené s členstvom v alpskom spolku ALPENVEREIN. Poistenie je viazané na členstvo a preto platí vždy jeden kalendárny rok, bez ohľadu na mesiac v roku, kedy sa záujemca prihlási.

Záujemcovia o členstvo, ktorí ešte neboli členmi ALPENVEREIN majú od septembra poistenie do konca roku zadarmo, pričom poistenie im platí celý nasledujúci rok.

HIK, o.z., Vysoké Tatry, je sprostredkovateľom členstva v alpskom spolku ALPENVEREIN už od r. 2006.
Výhody poistenia ALPENVEREIN

Horské poistenie členov ALPENVEREIN je bezkonkurenčne najlepšie celosvetové horské poistenie s množstvom ďalších výhod, bez zbytočných reštrikčných obmedzení zo strany poisťovní, ako je tomu u horského poistenia poskytovaného slovenskými poisťovňami.

Poistenie pokrýva nielen náklady na záchranu a transport z hôr do výšky 25.000,- EUR, ale aj náklady na transport zo zahraničia bez obmedzenia hornej hranice a nemocničný pobyt v zahraničí v prípade úrazu či choroby až do výšky10.000,- EUR.

Členovia ALPENVEREINu majú zľavy až 50% na ubytovaní na prevažnej väčšine horských chát v Rakúsku, Nemecku Švajčiarsku, Francúzsku, Lichtenštajnsku, Španielsku, Slovinsku a Taliansku.

Členovia majú tiež zľavy na nákup horského vybavenia v obchode ALPENVEREINu ale aj vo viacerých outdoorových obchodoch na Slovensku.
rozsah poistenia:
horské poistenie - prihlásenie členstva:
POISTENIE
TATRICA
Tatry
z neznačkovaných
chodníko
v
TATRICA TÚRY LETO TÚRY ZIMA SPRIEVODCOVIA SPREVÁDZANIE POISTENIE KONTAKT